Skyview Schools Page for Jan 26

Congratulations to Skyview Middle School Spelling Bee champion Clara Moore and runner-up Brennan Werner! The Statewide Spelling Bee will be held in Anchorage at the Performing Arts Center on Saturday, March 5th at 9:00 am. 

 

Sports Schedule:

· Saturday, January 31 – Nordic Skiing – Seward Invitational @ Seward – TBA

· Saturday, January 31 – Wrestling – Nikiski Invitational – 10:00 am

· Competitive Volleyball begins today!  Saturday, January 31 – Skyview 7th and Skyview 8th – Jamboree @ Kenai – 10:00 am

 

Skyview Middle School Quarter 2 Honor Roll:

7th Grade 4.0 – Mackinley Baxter, Whitney Benson, Cameron Blackwell, Galen Brantley III, Timothy Cashman, Autumn Chumley, Ray Chumley, Faith Glassmaker, Kianna Holland, Janna Krieger, Jacob McConnell, Clara Moore, MaCady Musgrave, Jersey Truesdell

7th Grade 3.9-3.5 – Brooke Belluomini, Stevie Berninger, Ryann Cannava, Trystin Clucas, Kathryn Creglow, Isabella Dearmore, Payton Diehl, Elena Dimitrovski, Dylan Donham, Eve Downing, John Einerson, Kilei England, Esther Frederickson, Avery Gibbs, Zachary Hanson, Christian Jaime, Holland Jaime, Luke Johns, Trevor Jones, Jacey Kosto, Bailey Leach, Braden Lemm, Matthew Martinelli, Sarah Mickelson, Journey Miller, Tyler Morrison, Brandon Partin, Adriane Poulin, Kyler Pritchett, Ayla Read, James Redmon, Kody Rohr, Levi Rosin, Shane Ray Schneider, Victoria Silva, Brayden Vanmeter, Tadan White, Alyssa Wilkinson, Cobe Young

7th Grade 3.0-3.49 – Vydell Baker, David Belger, Lance Chilton, Aubree Cude, Sadie Daly, Wyatt Dement, Caius Hagelund, Jonathan Ham, Tara Heathers, Elexys Herrera, Sueheidi Hugarte, Jamie Kelly, Camden Langley, Kylie Loop, Hudson Metcalf, Judd Miller, Simon Montague, David Pannick, Iona Reutov, Morgan Reynolds, Charles Ross, Olivia Schwenk, Severin Shangin, Elora Shockley, Sha’uri Shockley, Elizabeth Siemion, Mia Stewart, James Taylor, Robert Van Bruggen, Margret Verg-In, Elijah Wackler, Bradley Walters, Maia Whitney, Makala Whittom, Kaiden Wilshusen, Taylor Wilson, Corbin Wirz, Shannon Yeskie, Alexander Zimmerman

8th Grade 4.0 – Asia Angeles-Hanson, Erika Bennett, Kortney Birch, Brittani Blossom, Haley Buckbee, Hannah Delker, Mykenna Foster, Ruth Frederickson, Mirricale George Mills, Katelynn Kimes, Serena Larrow, Caleb Matson, Darby McMillan, Aliann Schmidt, Danica Schmidt, Levi Wahl, Thomas Wells, Brennan Werner, Aidan Whitney

8th Grade 3.9-3.5 – Donald Bennett, Kristina Bybee, Wyatt Denna, Alyson Driskell, Porter Evans, Laurel Glaves, Cassie Haeg, Cody Hemphill, Kennedy Holland, Jeremy Kupferschmid, Denali Lombard, Reva Lovett, Kalyn McGillivray, David Michael, Cloe Milbauer, Natalia O’Toole, Jasmine Prentiss, Athalia Quiner, Carson Ratky, Marlayna Saavedra, Kayli Smith, Jaida Sturman, Keeley Withrow

8th Grade 3.0-3.49 – Levi Benner, Haven Best, Carsen Brown, Elliana Bruce, Megan Calloway, Cora Carter, Tanner Craig, Samantha Denbrock, Patricia Doty, Megan Eskue, Victoria Giles, Gabriel Guthrie, Mckenzie Hale, Ashlee Heiman, Courtney Johnston, Dorothy Kreider, Derek Lewis, Mariah Mattfield, Dakota Merculieff, Jordan Merrill, Katlian Nelson, Mariah Parnell, Mackenzie Powell, Kyla Smith, Benjamin Snow, Cecilia Stewart, Brighton Turvin, Alexander Van De Grift, Colleen Yeskie

This entry was posted in School News. Bookmark the permalink.