Students of the Month for February!

Congratulations to the following Spartan students!

Science – Emily Books, Garryn Baker, Elena Bramante, Celina Casares, Rachel Davidson, Jessica Davis, Max Demello, Athena Glidewell, Gavin Goggia, Matthew Jeffreys, Jayce Kemp, Madeline Kindred, Alexis Osborn, Emily Pieh, Paige Reger, Andrea Rodriguez, Tre Rybek, Liam Selden, Jode Sparks, Ethan Tanape
Social Studies – Anna Aley, Caroline Cho, Rebecca Gillen, Jaela Hubbard, Paige Reger, Andrea Rodriguez, Kevin Tautfest
American History – Arianna Hiler, Dylan Morse, Atom Skiba
Algebra – Afton Carlson
Math – Raven Eppler, Shyann Jones, Cody Kincaid, Mathphia McEntire, John-Mark Pothast, Sierra Reid, Jesse Rogde, Ricci Sackett, Lucas Verba
Math Study Skills – Makayla Howell, Thomas Jackson, Brianna Peters, Roy Taylor Language Arts – Charis Curry, Brianna Peters, Terence Slats, Caitlin Sturman
Reading – Reid Casey, Jeremiah Swensen
Study Skills – Michael Goedert, Maguire Merriman
Careers – Ryan Boyer, Alyssa Corbin, Christopher Hodo, Leah McCabe, William Rogers, Atom Skiba, Sophia Sorensen, Hallie Symington, Preston Weeks
Health – Katrina Bearup, Celina Casares, Charis Curry, Elijah Elsey, Emilie Fuhrman, Brenner Furlong, Aleksander Hansen, Adara Hollon, Kaylee Huntington, Kallie Kenner, Logan Lundell, Carlin Meyer, Tyla Moorleghen, Taylor Speakman, Ella Stenga, Hannah Wells
Physical Education – Caroline Cho, Phillip Gibson-Platt, Kaley Hunter, Cameron Knowlton, Jeremiah Lindemann, Brittney McNeil, Hannah Noyes, Chance Turvin
Exploratory Shop – Melinda Anderson, Addison Downing, Conner Fowler
Construction – Arianna Hiler, Tyler Larrow
Woods I – Korie Gilmore, Thomas Jackson, Sierra Reid, Eli Sheridan
Woods II – Shane Heiman, Capri Jones
Spanish I – Jillian Kindred, Madeline Kindred
Spanish II – Robin Johnson, Tannan Holland
Homeroom – Kalista Eastham, Madisen Elder, Colter Landeis, Dalton McWhorter, Portia Padilla, Benjamin Wilson
Art Intro – Kellie Arthur, Emily Books
Graphic Design – Tarrell Hoch, Caitlin Sturman
Sculpture – Kami Diehl
Ceramics – Cassidy Miller
Digital Storytelling I – Elena Bramante
Digital Photography – Noah Deutsch
Robotics/Sketchup – Addison Downing
Yearbook – James Oglesbee
Business/Information – Madisen Elder, Makayla Howell, Sam McElroy
Aide – Brenna Belluomini, Devin Fena
Choir – Hallie Symington
Band – Madison Willets
Drumline – Arend Turner

This entry was posted in School News. Bookmark the permalink.